Styly – Octo codes – jak je vidím já:


Jin a jang tvoří celek tzv. monádu, vzájemně se doplňují a jeden bez druhého nemůže být a stejně tak i my tvoříme celek a vzájemně se doplňujeme a vlastně bychom jeden bez druhého nemohli být. Každý má své talenty a přednosti a díky nim může vytvořit něco, co další doplní svými talenty. A nejprve je důležité objevit sebe, následně jak to mají ostatní a místo boje a předhánění se, kdo je v čem lepší, může nastat spolupráce.

JIN


Romantická princezna


Jde o nejjinovější ženu ze všech stylů. Je jemná, něžná a má pohled bezbranné laně. Muži by se pro ni rozkrájeli. Má nejvíce vyvinutou intuici a proto je skvělá podporovatelka a průvodkyně muže, pokud on ovšem dokáže její skvělou intuici a nádhernou energii využít.
Má velkou sílu, jen si musí uvědomit, že ji má a používat ji – tím myslím ženskou sílu, ne že by byla dobrá na nošení těžkých břemen. Co se toho týká, tam je to naopak, v jedné ruce má malou kabelku, v druhé malého pejska, na nožkách střevíčky a vedle sebe samozřejmě muže, který nese tašky s nákupem a o svou princeznu se stará a zajišťuje, aby si žila jako na zámku.
Ovšem to jen v tom případě, že ona krásná princezna nepodlehne diktátu naší společnosti. Musíš se postarat o děti, o manžela, o domácnost a musíš mít práci, která bude přínosem pro rodinný rozpočet, musíš musíš musíš….. Pokud tomuto diktátu romantická princezna podlehne, sice vše zvládne a protože je velice silná, zvládne ještě víc, pak už to ovšem není princezna, ale velice unavená, nešťastná žena, která se naučí se svým okolím dobře manipulovat.
Její velice jemnou energii nejlépe využije v rodinném prostředí, zajistí všem teplo domova, také při práci s malými dětmi tzn. v mateřské škole nebo na prvním stupni základní školy. Protože má nejvíce soucitu, může se velice dobře uplatnit ve zdravotnictví, všude tam, kde je třeba s lidmi promluvit vlídné slovo.
Co se týká oblékání, velice jí sluší něžné pastelové barvy, drobné květinové vzory a samozřejmě sukně. Z botiček střevíčky, balerínky, opět něžné třeba trošku kraječkové. Šperky jsou drobné, ozdobné, kytičkové. Vlasy mívá nejraději dlouhé, rozpuštěné, rozhodně ne culík.
Taková romantička, když se posadí, poznáte ji na první pohled. Rozhodně nebude shrbená nebo snad nedbale opřená nebo nedej bože, že by nožky byly nějak „nevkusně“ rozkročené. Romantička sedí vzpřímeně, kolínka i kotníky pěkně u sebe mírně nakloněné ke straně. No, jako princezna, ta se také nějak nerozvalí nebo, že by si třeba dala nohy na stůl……nikdy.

Elegantní dáma


Elegantní dáma bude zcela jistě pečlivě upravena. Rozhodně jí nebudou nijak povlávat neučesané vlasy, nejspíše jsou stažené do uhlazeného drdůlku. Přirozeně vypadající make-up a nehtech francouzská manikúra nebo lak v příjemných odstínech. Určitě ne nějaký výstřelek typu černá či snad každý nehet jiný. Ne to není pro pravou dámu.
Dáma má dostatek vnitřní sebedůvěry a zároveň se tváří chladně a odtažitě. Má v sobě řád a proto je skvělé, pokud pracuje v oborech, kde je řád nutný. Jsou to všechny úřady, banky, zajišťují, abychom dojeli včas tam, kam potřebujeme, všude kde jsou jízdní řády. Také letadla by bez nich neodlétaly přesně, jak mají a ve školství jsou to ty přísné paní učitelky, které nám nic neodpustí a nejméně pak pozdní příchody. Případně pokud potřebujete perfektně zpracovat účetnictví, víte na koho se obrátit.
Již jako mladé slečny vypadají poněkud usedle a starší než jsou, ale pak se to srovná a ony vypadají stále stejně jako před deseti, dvaceti, třiceti lety a ostatní styly jim mohou začít závidět, že dámy vypadají jako by vůbec nestárly. Přitom jsou hodně pracovité, mají silnou energii, se kterou každého postaví „do latě“. Ovšem neumí příliš dávat najevo city, lásku vám spíše projeví výbornou svíčkovou nebo skvělým koláčem, případně uklidí celý byt. A za to by rády pochvalu, o kterou si ale neřeknou, jen po ní budou tiše toužit.
Nejvíce elegantní ženě sluší elegantní kostýmky, nejlépe se sukní. Pouzdrové šaty jsou nedílnou součástí jejího šatníku, zvláště ty nemačkavé. V podstatě má velice ráda nemačkavé materiály. Své oblečení dokáže doplnit šátkem nebo šálkou jako nikdo jiný. Barvy má ráda jasné a vše musí spolu ladit. Kabelka a lodičky jsou vždy úžasně sladěné do jedné barvy, oboje trošku přísnějšího vzhledu a kabelky mají pevný tvar. Šperky a doplňky jsou samozřejmě také sladěné ve stejných odstínech, ideální a oblíbené jsou různé šperkové sety. Ze všech stylů nejvíce sluší elegantním ženám různé halenky a blůzičky, jen ony je umí nosit a ještě si je užívat.

Okázalá diva


Tyto ženy najdete v luxusní restauraci, na dostizích, případně na zámku, prostě v tzv. „lepší společnosti“. Ne že by byly namyšlené a nechodily mezi běžné lidi, to vůbec ne, ale luxusní prostředí jim vyhovuje a pohybují se v něm jako ryba ve vodě. Jistě, ne každá diva se pohybuje pouze v luxusním prostředí, ale tak nějak to mají v sobě. Jsou to krásné, sebejisté ženy, jejichž hlavní předností a talentem je oceňování. Je pro ně naprosto přirozené usmívat se na všechny strany a v každém najít něco krásného, něco co je hodno ocenění.
Vzhledem k tomu, že okázalé divy mají dar oceňování a rády se pohybují v luxusním prostředí a také spíše mezi muži než mezi ženami, je pro ně nejlepší pokud se pustí do samostatného podnikání. Jsou velice schopné a pracovité. Krom toho si potřebují zajistit dostatek financí na luxusní vilu, luxusní auto a nějaký ten briliantík. Vše nezbytně potřebují ke spokojenému životu. Ovšem pak nejsou skoupé a část svého bohatsví rády věnují na dobročinné účely. A nejen to, zakládají různé nadace a charitativní spolky.
Co se týká oblečení, okázalá žena rozhodně nikdy nebude stejná jako ostatní, nejlépe jí sluší značkové oblečení, výrazné, čisté, syté barvy a hlavně vše musí být naprosto dokonale sladěné. Také ji často potkáte v bílé, ona je totiž jediná, která si bílý kostýmek nebo kalhoty neušpiní a vypadá v ní třeba celý den dokonale. Nejraději nosí sukně, kostýmky, pouzdrové šaty. Vždy má lodičky s vyšším podpatkem nebo jiné dokonale sladěné botičky, které budou krásně provedené. Prostě její oblečení je vždy elegantní, kultivované a barevně sladěné. A pokud s ní pojedete na dovolenou, tak bude mít ten největší kufr, který lze. A na dovolené samozřejmě bude v luxusním hotelu někde uprostřed města a uprostřed dění a část dovolené stráví v nákupních centrech.
Šperky musí být kvalitní, nadčasové, luxusní, stejně tak parfémy. Jemné vůně, samozřejmě vždy značkové. Prostě okázalá diva vždy vysílá vnitřní klid, nadhled, luxus, kultivovanost a určitou dávku aristokracie.

Avantgardní čarodějka


Tak tuto ženu najdete nejspíš někde v přírodě. Buď bude na louce sbírat bylinky, nebo pozorovat zvířata, se kterými si skvěle rozumí, možná někdy více než s lidmi. Případně se snažit o záchranu stromů, které lidé bezhlavě kácí. Prostě miluje přírodu a vše co je s přírodou spojeno. Přírodní materiály jako je bavlna, hedvábí, viskóza, len, dřevo, krystaly se kterými se umí spojit a pracovat s nimi, pěstuje zeleninu, ovoce a vyrábí z nich marmeládky, vždy má při ruce nějaké byliny na vaše bolístky a umí obejmout jako sama Matka Země, umí utěšit a rozdávat kolem sebe radost a lásku.
Avantgardní žena je velmi tvořivá, baví jí malovat, vyrábět přírodní šperky, keramiku. Najdete ji na hodině jógy, jistě nejspíše jako cvičitelku nebo může vyučovat tai chi, qi gong nebo jiná východní cvičení. Pokud půjdete na masáž, téměř jistě narazíte na avantgardní čarodějku….., zabývá se bylinkami, aromaterapiemi, Bachovou květovou esencí, homeopatiky, astrologií a numerologií, vykládá tarotové karty. Může to být i úžasná porodní asistentka. Velice ji zajímá ekologie, dbá na to, abychom naši Matku Zemi neničili a zachovávali ji krásnou pro příští generace, proto se zabývá permakulturou, což je vlastně návrat k přírodě. Touží po tom, aby lidé nekáceli deštné pralesy, nezabíjeli velryby a vynakládají hodně úsilí, aby tomu zabránily.
Avantgarda má být originální, protože je prostě jiná, nezaměnitelná a její energie bude provokovat i kdyby se převlékla za elegantní dámu. Takže oblečení musí odrážet její originalitu. Samozřejmé jsou přírodní materiály, v polyesteru asi žádnou čarodějku nepotkáte. Potřebuje hluboké syté barvy, které kopírují barvy přírody, v podstatě všechny barvy, které najdeme v přírodě, avantgardní ženě sluší. Ideální je pro ni tzv. etno styl, z toho si může vybrat v podstatě cokoliv, od severoamerických či jihoamerických indiánů počínaje, přes Afriku, Indii a Čínu a Mongolsko – inspiruje se všemi přírodními národy. Skvěle se cítí v dlouhých šatech a sukních, na které si téměř šlape, ale má ráda i volné kalhoty nebo kalhoty užší a přes ně oblékne kratší sukni. Haleny, tuniky, ponča…. Botičky musí být měkké, přírodní, poddajné, aby nerušily její spojení s Matkou Zemí. Šperky miluje výrazné, přírodní, dřevěné, v etno stylu, případně z polodrahokamů….vše jí velmi sluší a dodává energii. Rozhodně potřebuje hodně šperků, bez náušnic, náramků, náhrdelníků a čelenek se prakticky neobejde. Místo kabelek bude mít čarodějka nějakou měkkou spíše beztvarou tašku přes rameno, na klasické kabelky si tato žena opravdu nepotrpí.
Avantgardní čarodějka má být ostatním inspirací v pochopení Matky Země a je nutné, zvláště v dnešní době, aby se svému poslání eko, ezo, bio věnovala.

JANG


Sportovní kamarádka


Neustále v akci, pokud s ní půjdete na výlet, budete se jí neustále dívat zezadu na batoh, pokud ovšem ještě rozeznáte, že je to ona. Nejspíš totiž bude na tom kopci dlouho před vámi a bude se divit, kde se couráte. Sice je úžasná, kamarádská, nezklame, ale pokud si budete chtít poplakat, nebude to ta pravá. Hned vás popadne, dovleče do tělocvičny a poradí jak se z žalu vyběhat, vytrénovat, případně, pokud bydlíte někde v domečku, můžete se s ní vybít při sekání dříví.
Má nejvíce jangové energie a energie vůbec. Vypadá jako by nikdy nepotřebovala odpočívat, zatímco ostatní už dávno odpadli, ona nechápe, jak můžou zvládnout tak málo, když přece toho lze zvládnout tolik. A právě pro tuto svoji akčnost má ráda praktické a pohodlné oblečení. Nejlépe kalhoty, triko nebo svetr, k tomu tenisky a jde. Na různé šperčíky a ozdůbky si rozhodně nepotrpí, to by jí překáželo. Když už náušnice, tak jen maličké a jinak nic moc. Vlasy buď na krátko nebo do vysokého culíku a ještě je dobré culík strčit do kšiltovky, aby moc nepřekážel.
Barvy jí sluší výrazné, nejlépe modrá, červená, bílá. Pruhy jakkoliv jsou skvělé. Jistěže může mít i sukni, nejlépe krátkou, spíše úzkou, přiléhavou a k tomu pohodlné botičky buď bez podpatku, nebo na podpatku nizounkém. Kabelky příliš nenosí, buď si vezme batoh, krosku nebo kabelu přes rameno.
Tak jak je u romantické ženy nejvyšší míra soucitu, u sportovní je míra soucitu a empatie nejnižší. Takže do mateřské školy ne. Samozřejmě se může nejlépe uplatnit u jakéhokoliv sportu, případně jako trenérka fitness, ale také může úžasná realitní makléřka, má ráda auta, takže klidně v mužském kolektivu kde se prodávají auta. Auta ráda i řídí, třeba jako učitelka v autoškole. Jen ji nesmíte posadit do kanceláře, to by nedávala. Zvláště pokud nemůže vybít svoji akční energii, začne být výbušná jako papiňák. Prostě musí upouštět páru postupně a neustále.

Ležérní pozorovatelka


Tuto ženu není příliš vidět ani slyšet. Nejprve si ji ani nevšimnete, zůstává nenápadně stranou a pozoruje dění okolo sebe. Ovšem hluboko v duši má ukrytý poklad, je jím velká empatie a schopnost nacítit se na vás a vaše problémy. A také vám je pomůže vyřešit, pokud se ovšem osmělíte a zeptáte, najednou se nestačíte divit, co všechno o vás ví. To je ovšem jen pokud ještě nedosáhla uvědomění si sama sebe, tzn. nemá dostatek sebevědomí. To se ležérním ženám stává. Celé dětství pravděpodobně poslouchaly „běž ven“, „nelež pořád v těch knížkách“, „na co pořád myslíš“, v pubertě ještě přibylo „nenos furt jen kalhoty“, „buď víc ženská“, dále pak slýchá od kamarádky „musíš se namalovat a nějaké šperky by to chtělo a tu sexy sukni, takhle žádného chlapa nesbalíš“. A pak buďte sebevědomá žena….
Ovšem když překoná tyto „rady“ a zůstane sama sebou, je z ní pravděpodobně úžasná psychoterapeutka nebo jakákoliv terapeutka, která poradí a pomůže vyřešit všechny problémy, které máte. Vzhledem k tomu, že jsou to intelektuálky, které se rády učí a rády nad vším hloubají, jsou skvělé lékařky, vědkyně, profesorky na středních a vysokých školách a také skvělé spisovatelky. Jsou analytické, ale i kreativní takže ležérní žena může být i třeba manažerka nebo fotografka.
Její talent je empatie a stává je jí, že se začne příliš starat o druhé a málo se stará o sebe. Když něco potřebujete, okamžitě se vám snaží vyhovět a na sebe v tu chvíli zapomene. Takže se stará, stará a stará….., vyslechne co máte na srdíčku a ještě poradí a leccos zařídí…. Je ovšem nutné, aby se naučila myslet i na sebe, jinak si může hodně ublížit.
Co se týká oblečení, ležérní žena se nejlépe cítí ve volnějším, pohodlném a nenápadném oblečení. Volnější kalhoty, svetr, případně košile, nízké botičky, nejlépe mokasínky, kabelka z kvalitní kůže. Vše v nevýrazných a klidných barvách jako je šedá, modrá, béžová. Nepotřebuje žádné výrazné šperky, když tak jen drobné náušničky nebo řetízek. Prostě potřebuje být přirozená, nenápadná, tak se cítí nejlépe. Vše splývavé, měkké, příjemné a pohodlné. Je totiž jemná a nenápadná navenek, ovšem uvnitř velice silná, moudrá osobnost.

Nekonvenční rebelka


Nekonvenční žena je zkrátka nekonvenční…., chvíli introvert, který potřebuje být v klidu jen sám se sebou a chvíli extrovertně vyrazí zazářit jako hvězda. Jako mladá se dost dlouho hledá a zároveň trošku provokuje ani neví jak – že by za tím byl ten její trošku přidrzlý výraz….? no asi ano. Potřebuje si vyzkoušet vše, co se úplně nemá i když zná určité hranice, které nepřekračuje. Ovšem nesmí ji nikdo omezovat, to si rozhodně nenechá líbit. Má ráda svoje pravidla a určitou volnost. Ráda hledá nové způsoby řešení věcí a je velice kreativní, miluje pohyb a změny, takže se může uplatnit v mnoha různých oborech.
Nekonvenční rebelka je skvělá třeba v cestovce, kde se hodně přemísťuje mezi kanceláří a mezi lidmi nebo v realitách. Jsou skvělé herečky, zpěvačky, fotografky, můžou pracovat u filmu v podstatě všude, kde mohou uplatnit svůj nekonvenční přístup a svoji kreativitu. Jsou nezastupitelné tam, kde je třeba udělat změny, postrčit něco, co už přestalo být funkční. Rozhodně pro ni není vhodné pracovat v kancelářích, kde se vyžaduje řád, to nekonvenční ženě velice škodí. Zvláště, když jejím talentem je porušování řádu. Vidí totiž co je zastaralé, špatně fungující a chce to změnit k lepšímu a proto musí rebelovat tj. rozvířit to, upozornit na problémové oblasti a navrhnout řešení. Je nepřekonatelná v tom, jak věci udělat rychleji, snadněji a hlavně jinak než je zaběhnuto a to se ne každému líbí. Ale bez nich bychom se nikam neposunuli….
Co se týká oblečení, dokáže být chvíli ležérní a chvíli extravagantní. Zvláště jako mladá se ráda obléká výstředně. Později přechází spíše k ležérnějšímu oblečení, ale nepotřebuje ho tak volné, volí spíše upnutější kalhoty a přiléhavější svetříky a botičky ne tak měkounké, raději má špičaté či ostřejší tvary a tvrdší podrážku. Vždy má alespoň nějaký drsnější prvek, tašku nebo přiléhavé tričko k volnějším kalhotám. Nejraději nosí upnuté džíny, přiléhavé tričko nebo svetřík. Skvěle jí sluší tmavé barvy, protože potřebuje vysílat svoji nedostupnost a tajemnost. Může nosit černou, modrá je pro ni také skvělá, ale i šedá, béžová bílá, některým i khaki. Není pro ni dobré kombinovat příliš moc barev a vzorů, lépe jí sluší jednobarevné kousky, hezky sladěné a k tomu třeba výrazně barevná taška. V šatníku by jí nemělo chybět sako, případně kabátek klidně i vojenského střihu. Nekonvenční rebelku příliš často v sukni nepotkáte, a když už, tak spíše v sukni přiléhavé nežli příliš rozevláté. Šperky potřebuje rebelka hodně výrazné a prostě nekonvenční, nepřehlédnutelné. Kabelky většího tvaru můžou být také hodně nápadné.
Nekonvenční žena je vždy trošku provokativní a takové je i její oblečení. Potřebuje vyčnívat, potřebuje projevit svůj talent, jímž je vzpoura proti starým pořádkům.

Extravagantní hvězda


Co napsat o hvězdě...., no prostě hvězda...., tato žena je vždy vidět, slyšet a určitě ji nepřehlédnete. Je to žena krásná, výrazná, oblečená podle poslední módy, kterou miluje a která ji baví. Je tu proto, aby svítila, a také to dělá. Jistě jsou to chytré ženy, ovšem studium je jaksi moc nebaví. Radši jdou na večírek nebo diskotéku, kde se uplatní jejich talent být středem pozornosti. A ten ony rozhodně mají. Ovšem další co je na nich nádherné, je jejich srdíčko, které se projevuje tím, že pozornost, kterou k sobě hvězda umí přitáhnout, nasměruje dále tím správným směrem, např. ke své nadaci nebo k problému, který je třeba řešit, případně dokáže přesměrovat prostředky od těch, co je mají, k těm co je potřebují. To je potom ta pravá, úžasná extravagantní žena.
Extravagantní hvězdy se mohou uplatnit všude tam, kde mají možnost zářit, protože jsou krásné a mají krásně rostlé tělo, které neváhají udržovat např. ve fitku, ale třeba i nějakou plastickou operací. Jsou to skvělé zpěvačky, herečky, tanečnice nebo třeba modelky, ale baví je i obchod s módními oděvy. Najdete ji jako manažerku autosalónu, může být kadeřnicí, vizážistkou, módní návrhářkou, hlavně aby byly mezi lidmi a středem pozornosti.
Získávání pozornosti pro hvězdy platí i v oblékání. Ukazují ostatním, co se bude nosit, módní trendy mají vyčíhnuté dříve, než ostatní vůbec zaregistrují, že nějaké nové trendy jsou. Sluší jim všechno nápadné, výrazné, neobvyklé….., také jim velice „sekne“ černá barva a výstřihy, obojí je velice sexy a to hvězdy jsou. Milují výrazné šperky, nápadné prsteny, velké náušnice a co se týká botiček, hlavně aby měly vysoké štíhlé podpatky a případně nějaké ozdůbky, cingrlátka…žádná jiná žena než hvězda by tak vysoké podpatky nezvládla, prostě by v nich neuměla chodit. Taktéž kabelky mají rády se spoustou ozdůbek, kamínků, vše lesklé a blýskavé…můžou být ovšem také drahé luxusní, značkové, prostě jakékoliv.
Také je, na rozdíl od většiny ostatních stylů, baví nakupování, obchodní centra, butiky apod. to jsou ve svém živlu…., dovolená v přírodě je příliš neláká, radši vyrazí do víru velkoměsta. Život hvězd je rychlý a plný změn a je veliká škoda pokud extravagantní žena nevyužívá svůj talent. Tedy ne že by to u ostatních neplatilo, ale hvězda nutně potřebuje pozornost a pak ji, místo aby nás bavila, získává nepříjemně násilným způsobem.